Chexiyada migratsiya va boshpana berish sharti kuchaytirilmoqda
“AzerTAJ” xabariga ko‘ra, deputatlar palatasi koalitsiya tegishli qonun loyihasini ma’qullagan. O‘zgarishdan ko‘zlangan maqsad boshpana izlovchilar va muhojirlar harakatlanishi va mamlakatda qolishi ustidan nazoratni muvofiqlashtirish.
Shuningdek, xalqaro himoya bilan bog‘liq jarayonni tezlashtirish va qoidalarni suiste’mol qilish ehtimolini cheklash ham nazarda tutilgan. Yevropa Ittifoqi migratsiya siyosatiga asoslangan mazkur hujjat loyihasi endi ko‘rib chiqish uchun Senatga yuboriladi.
Hozircha tashabbusni to‘rt partiya deputatlari koalitsiyasi qo‘llab-quvvatlagan. YeIning sohaga oid tegishli hujjatini rad etgan muxolif ANO va SPD vakillari qarorga qarshi ovoz berishdi. Qaroqchilar partiyasi esa betaraf qolgan.

Узбекская делегация при поддержке ОБСЕ изучила пенитенциарный опыт Испании С 15 по 18 декабря 2025 года делегация Узбекистана посе… 24.12.2025 Просмотров 205
Рассмотрены итоги года в текстильной промышленности и приоритетные задачи н… Президент Шавкат Мирзиёев 23 декабря ознакомился с през… 24.12.2025 Просмотров 297
Определены задачи по более полному задействованию потенциала Сурхандарьинск… Президент Шавкат Мирзиёев 24 декабря провел совещание п… 24.12.2025 Просмотров 311
Президент Узбекистана принял участие в неформальной встрече глав государств… Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 22 декабря принял уч… 22.12.2025 Просмотров 439