O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Tojikiston Respublikasiga amaliy tashrifi yakunlandi.
Oliy darajadagi tadbirlarga boy dastur doirasida Xo‘jand shahrida Prezident Shavkat Mirziyoyev Prezident Emomali Rahmon bilan muzokara o‘tkazdi, O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston rahbarlarining qo‘shma uchrashuvida ishtirok etdi.
Do‘stlik stelasining ochilish marosimi va uch mamlakat davlat chegaralarining tutash nuqtasi to‘g‘risidagi tarixiy shartnomaning imzolanishi bo‘lib o‘tdi.
Yetakchilar tarixiy-madaniy majmua - Xo‘jand qal’asiga tashrif buyurib, san’at ustalarining qo‘shma konsert dasturini tomosha qildilar.
Aeroportda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon kuzatib qo‘ydi.

Рабочий визит Президента Республики Узбекистан в Республику Таджикистан завершился.
В рамках насыщенной программы мероприятий на высшем уровне в городе Худжанде Президент Шавкат Мирзиёев провел переговоры с Президентом Эмомали Рахмоном, принял участие в совместной встрече глав Узбекистана, Таджикистана и Кыргызстана.
Состоялась церемония открытия символической стелы Дружбы, а также подписание исторического Договора о точке стыка государственных границ трех стран.
Лидеры посетили историко-культурный комплекс – Худжандскую крепость, а также совместный концерт мастеров искусств.
В аэропорту Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева проводил Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон.