Ozarbayjonda O'zbekiston fani va madaniyati kunlari boshlandi
BOKU, 24-yanvar. /"Dunyo" AA/. 24-26-yanvar kunlari Ozarbayjonda O'zbekiston fani va madaniyati kunlari bo'lib o'tmoqda, deb xabar beradi "Dunyo" AA muxbiri.
Mazkur tadbirda ishtirok etish uchun Oliy Majlis Qonunchilik palatasi spikerining birinchi o'rinbosari Akmal Saidov boshchiligidagi delegatsiya Boku shahriga tashrif buyurdi.
Tashrifning ilk kunida buyuk o'zbek adibi Alisher Navoiy va Ozarbayjon davlat arbobi Xaydar Aliyev haykallarining poylariga hamda Shahidlar xiyobonida gul qo'yish marosimlari, shuningdek, Ozarbayjon qo'lyozmalar institutida «O'zbekiston va Ozarbayjon: madaniyatlar muloqoti» nomli davra suhbati bo'lib o'tdi.
Bundan tashqari, O'zbekiston parlamenti a'zolarining Ozarbayjon Milliy Mejlisi raisi Saxiba Gafarova bilan uchrashuvi hamda parlamentlararo aloqalar bo'yicha do'stlik guruhlarining qo'shma yig'ilishi o'tkazildi.

В Азербайджане начались Дни науки и культуры Узбекистана
БАКУ, 24 января. /ИА «Дунё»/. 24-26 января в Азербайджане проходят Дни науки и культуры Узбекистана, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Для участия в данном мероприятии Баку прибыла делегация Узбекистана во главе с первым заместителем спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса Акмалом Саидовым.
В первый день визита состоялись церемонии возложения цветов к монументам великому узбекскому поэту Алишеру Навои, азербайджанскому государственному деятелю Гейдару Алиеву, а также на Аллее Шехидов.
В свою очередь, в Азербайджанском институте рукописей состоялся «круглый стол» на тему «Узбекистан и Азербайджан: диалог культур».
Также состоялась встреча парламентской делегации Узбекистана с председателем Национального Меджлиса Азербайджана Сахибой Гафаровой и совместное заседание групп дружбы по межпарламентским связям.
В ходе встреч стороны проанализировали текущее состояние межпарламентского сотрудничества и обсудили планы на будущее.