Akademiyada navbatdagi maxsus imtihon bo‘lib o‘tdi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida “Davlat va jamiyat qurilishi tizimini takomillashtirish, qonun ustuvorligini ta’minlash, iqtisodiyotni rivojlantirish va liberallashtirish hamda ijtimoiy taraqqiyotning ilmiy asoslari va amaliy yo‘nalishlari” fanidan professor va dotsent ilmiy unvonlarini olishga talabgorlar uchun imtihon bo‘lib o‘tdi.
Imtihon davlat va jamiyat qurilishi, ta’lim va fan, huquqni muhofaza qilish faoliyati hamda iqtisodiyot sohalarida katta ilmiy va amaliy tajribaga ega bo‘lgan ilmiy xodimlar va mutaxassislardan iborat komissiya tomonidan o‘tkazildi.
Test sinovlari va suhbat jarayonida da’vogarlarning “Yangi O‘zbekistonning 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasi” hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor yo‘nalishlarni amalga oshirishga oid nazariy bilimlari va amaliy ko‘nikmalari baholandi.
Imtihon natijalariga ko‘ra, yuqori bilim va malakasini namoyish etgan 37 nafar ishtirokchi belgilangan namunadagi sertifikatlar bilan taqdirlandi.

В Академии прошел очередной специальный экзамен
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялся экзамен по предмету «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, обеспечения верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития» на соискание ученых званий профессора и доцента.
Экзамен проведен комиссией, в состав которой вошли ведущие ученые и эксперты, обладающие большим научным и практическим опытом в сфере государственного и общественного строительства, образования и науки, правоохранительной деятельности и экономики.
В ходе экзамена были проверены знания, научная подготовка и профессиональные компетенции кандидатов по вопросам реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022–2026 годы и Стратегии «Узбекистан – 2030», а также умение применять теоретические положения в контексте современных реформ.
По итогам экзамена 37 участников, успешно подтвердивших высокий уровень знаний и профессиональной подготовки, были удостоены сертификатов установленного образца.