Akademiya doktorantlari va mustaqil izlanuvchilari uchun navbatdagi sinovlar
2022 yilning 22 fevral kuni Bosh prokuratura Akademiyasining doktorant va mustaqil izlanuvchilari ixtisoslik va chet tili bo‘yicha malakaviy imtihon topshirdi.
Imtihon Bosh prokuratura Akademiyasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi milliy markazi, Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi, Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi, Toshkent davlat yuridik universitetining yetakchi olimlari hamda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti tilshunoslaridan iborat tarkibda tuzilgan komissiya tomonidan olib borildi.
Imtihonda doktorantlar va mustaqil izlanuvchilarning maxsus fanlar va chet tilini bilish darajasini aniqlash maqsadida hamda mamlakatimizda sud-huquq sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, izlanuvchilar tomonidan olib borayotgan dissertatsiya mavzusi doirasida mavjud ilmiy muammolar va ularning yechimlari xususida berilgan savollarga javoblar olindi.

Проведение квалификационных экзаменов
22 февраля 2022 года докторанты и самостоятельные соискатели Академии Генеральной прокуратуры сдали квалификационный экзамен
по специальности и иностранному языку.
Экзамены проведены комиссией из числа видных учёных- правоведов Академии Генеральной прокуратуры, Академии МВД, Высшей школы судей при Высшем судейском совете, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Ташкентского государственного юридического университета, Университета общественной безопасности, а также лингвистов Узбекского государственного университета мировых языков.
В ходе экзамена докторантам и самостоятельным соискателям были заданы вопросы касательно проводимых в стране судебно-правовых реформ, научных исследований по специализации и их современных направлений, научных проблем и способов их разрешения по исследуемым темам специализации.
Докторантам и самостоятельным соискателям, успешно сдавшим квалифицированные экзамены, были вручены сертификаты.