Инсон ҳуқуқлари бўйича Самарқанд форумининг кейинга қолдирилиши ҳақида маълумот (2020 йил 28-29 май)
Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази Жаҳон соғлиқни сақлаш ташкилоти томонидан 2020 йил 11 мартда янги COVID-19 коронавирусининг пандемия деб эълон қилиниши муносабати билан, шунингдек, коронавирус тарқалишининг олдини олиш мақсадида, Ўзбекистон Республикаси ҳукумати Инсон хуқуқлари бўйича Самарқанд форумини кейинга қолдиришга қарор қилганини маълум қилади (2020 йил 28-29 май).
Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий марказ дунёдаги эпидемиологик вазиятни тез орада ҳал этилишига умид қилмоқда ва инсон ҳуқуқларини рағбатлантириш ва ҳимоя қилиш соҳасида янада самарали ҳамкорлик қилишга тайёрлигини билдиради.

Информация о переносе Самаркандского форума по правам человека (28-29 мая 2020 г.)
Национальный центр Республики Узбекистан по правам человека с сожалением объявляет, что в связи с объявлением 11 марта 2020 г. Всемирной организацией здравоохранения вспышку нового коронавируса COVID-19 пандемией, а также с целью предупреждения дальнейшего распространения коронавируса Правительством Республики Узбекистан было принято решение отложить проведение Самаркандского форума по правам человека (28-29 мая 2020г.) на более поздние сроки.
Национальный центр по правам человека выражает надежду на скорейшее разрешение ситуации с коронавирусом в мире и подтверждает свою готовность на дальнейшее плодотворное сотрудничество в области поощрения и защиты прав человека.