Парламент эшитувида депутатлар олий маълумотли ёшларнинг доимий иш билан таъминланиши, иқтидорли ёшларнинг таълим кредитига эга бўлиши, ўз йўлини топа олмаётган ёшларни касб-ҳунарга қайта тайёрлаш масалаларида ечимини кутаётган муаммолар мавжудлигига эътибор қаратди
Парламент эшитувида депутатлар олий маълумотли ёшларнинг доимий иш билан таъминланиши, иқтидорли ёшларнинг таълим кредитига эга бўлиши, ўз йўлини топа олмаётган ёшларни касб-ҳунарга қайта тайёрлаш масалаларида ечимини кутаётган муаммолар мавжудлигига эътибор қаратди.
Эшитувда сиёсий партиялар фракциялари ўзларининг дастурий вазифаларидан келиб чиқиб, муҳокама этилаётган масала юзасидан муносабатларини билдирдилар.
Савол-жавоб ва муҳокамаларга бой бўлган парламент эшитувида депутатлар ёшларни ҳуқуқий ва ижтимоий ҳимоя қилишга, шунингдек уларнинг бандлигини таъминлашга қаратилган бир қатор таклиф ва тавсиялар беришди.
Кун тартибидаги масала юзасидан самарали парламент назоратини таъминлашга келишиб олинди. Парламент эшитуви якуни бўйича тегишли қарор қабул қилинди.

На парламентском слушании депутаты остановились и на имеющихся проблемах по постоянному трудоустройству юношей и девушек с высшим образованием, получению образовательных кредитов для талантливой молодежи, обучению профессиям молодых людей
На парламентском слушании депутаты остановились и на имеющихся проблемах по постоянному трудоустройству юношей и девушек с высшим образованием, получению образовательных кредитов для талантливой молодежи, обучению профессиям молодых людей.
На слушании фракции политических партий, исходя из своих программных задач, высказали свое мнение по обсуждаемому вопросу.
В ходе парламентского слушания, насыщенного вопросами-ответами и обсуждениями, депутаты внесли ряд предложений и рекомендаций, направленных на правовую и социальную защиту молодежи, а также обеспечение ее трудоустройства.
По вопросу повестки дня решено обеспечить эффективный парламентский контроль. По итогам парламентского слушания принято соответствующее решение.