Ўзбекистонда Брайл алифбосида чоп этилган Ўзбекистон Республикаси Конституцияси ва “Ногиронлиги бўлган шахсларнинг ҳуқуқлари тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонуни, шунингдек, давлат тилидаги “БМТнинг ногиронлар ҳуқуқлари тўғрисидаги конвенцияси” ўқув қўлланмаси тақдимоти бўлиб ўтади
Жорий йилнинг 19 феврал, жума куни соат 14:00 да Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази ЕХҲТнинг Ўзбекистондаги лойиҳалари мувофиқлаштирувчиси билан биргаликда Брайл алифбосида чоп этилган Ўзбекистон Республикаси Конституцияси ва “Ногиронлиги бўлган шахсларнинг ҳуқуқлари тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонуни, шунингдек, давлат тилидаги “БМТнинг ногиронлар ҳуқуқлари тўғрисидаги конвенцияси” ўқув қўлланмаси тақдимоти ўтказилади.

В Узбекистане пройдет презентация Конституции Республики Узбекистан изданных шрифтом Брайля, Закон Республики Узбекистан «О правах лиц с инвалидностью», а также учебного пособия «Конвенция ООН о правах инвалидов» на государственном языке
В пятницу, 19 февраля с 14:00 в Национальном центре Республики Узбекистан по правам человека совместно с Координатором проектов ОБСЕ в Узбекистане пройдет презентация Конституции Республики Узбекистан и Закона Республики Узбекистан «О правах лиц с инвалидностью», изданных шрифтом Брайля, а также учебного пособия «Конвенция ООН о правах инвалидов» на государственном языке.