“Янги Ўзбекистон стратегияси ва ҳуқуқий таълим” мавзусидаги учрашувда академик Акмал Саидов иштирок этди
Тошкент давлат юридик университетида Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикерининг биринчи ўринбосари, Инсон ҳуқуқлари бўйича миллий марказ директори, академик, юридик фанлар доктори, профессор Акмал Саидов билан учрашув бўлиб ўтди.
“Янги Ўзбекистон стратегияси ва ҳуқуқий таълим” мавзусидаги тадбирдаТДЮ профессор-ўқитувчилари, докторантлар, магистрлар ва талабалар иштирок этди.
Тадбир аввалида академик Акмал Саидов талабалар билан учрашувлар яхши анъанага айлангани ҳамда бу ўз фаолиятининг ажралмас қисмига айланганини алоҳида қайд этди.
Шунингдек, қиёсий ҳуқуқшуносликни ўрганиш бўйича ўз тажрибаси билан ўртоқлашиб, сўнги йилларда ёзилган асарлар ҳақида маълумот берди.
Учрашув давомида университет тарихи, бугунги фаолияти, фуқароларда ҳуқуқий саводхонлик ва маданиятни ривожлантиришда юридик таълим аҳамияти хусусида фикр алмашилди.
Шунингдек, ТДЮни юридик таълим ва ҳуқуқий фанлар методологиясини шакллантирадиган масканга айлантириш кераклиги алоҳида қайд этилди.

В мероприятии на тему «Стратегия Нового Узбекистана и правовое образование» принял участие академик Акмаль Саидов
В Ташкентском государственном юридическом университете состоялась встреча с первым заместителем Спикера Законодательной палаты Олий Мажлиса, директором Национального центра по правам человека, академиком, доктором юридических наук, профессором Акмалем Саидовым.
В мероприятии на тему «Стратегия Нового Узбекистана и правовое образование» приняли участие студенты, магистранты, докторанты и преподаватели ТГЮУ.
В начале мероприятия академик Акмаль Саидов отметил, что встречи со студентами стали доброй традицией и неотъемлемой частью его работы.
Он также поделился своим опытом изучения сравнительного правоведения и информацией о работах, написанных в последние годы.
В ходе встречи участники обменялись мнениями об истории университета, его текущей деятельности, значении правового образования в развитии правовой грамотности и культуры граждан.
Также в рамках встречи было особо отмечено, что ТГЮУ должен стать центром формирования методологии преподавания юридической науки.