2022 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлаш учун номзодларни тавсия этиш бошланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 22 июндаги “Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикасининг Миллий стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида”ги фармони ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 3 ноябрдаги қарорига мувофиқ, 2022 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлаш учун номзодларни тавсия этиш тадбирлари бошланди.
“Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони тўғрисидаги Низомга асосан, фуқаролик жамияти институтлари, давлат органлари ва ташкилотлари кўкрак нишони билан тақдирлаш бўйича номзодларни тақдим этиши мумкинлиги белгиланган.
Шу муносабат билан 2022 йил учун “Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони билан тақдирлашга номзодларнинг ҳужжатларини (электрон ва асл нусхада) 2022 йил 1 октябрга қадар Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказига тақдим этиш мумкин.

Началась выдвижение кандидатов на награждение нагрудном знаком “За защиту прав человека” за 2022 год
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 22 июня 2020 года «Об утверждении Национальной стратегии Республики Узбекистан по правам человека» и Постановления Кабинета Министров от 3 ноября 2020 года начался процесс выдвижение кандидатов на награждение нагрудном знаком “За защиту прав человека” за 2022 год.
Согласно Положению о нагрудном знаке «За защиту прав человека» институты гражданского общества, государственные органы и организации предоставляют своих кандидатов на награждение.
В связи с этим, документы кандидатов на награждение 2022 году (электронные и подлинные) могут быть предоставлены в Национальный центр по правам человека Республики Узбекистан до 1 октября 2022 года.