Илмий ходимларни тайёрлаш йўлидаги ҳамкорлик
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси, Судьялар олий мактаби ва  Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази билан имзоланган ўзаро ҳамкорлик тўғрисидаги меморандумлар доирасида илмий семинар бўлиб ўтди.
Гибрид шаклда (онлайн ва оффлайн) ўтказилган мазкур идоралараро тадбирда Бош прокуратура Академияси, Судьялар олий мактаби ва Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий марказининг профессор-ўқитувчилари, докторантлари, мустақил изланувчилари ҳамда магистратура тингловчилари иштирок этди.
Унда Бош прокуратура Академияси бошлиғининг ўринбосари, ю.ф.д., проф. М.М.Мамасиддиқов “Илмий-тадқиқот ишларини амалга ошириш тартиби ва талаблари” мавзусида маъруза қилди.
Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази докторантура  докторанти  Ф. Хамдамова, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази таянч докторантура докторантлари  Н.Мансурова,  Ш.Худайбердиева,  Ш.Салиева, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази мустақил изланувчилари  Ж.Юсупов, А.Арзиевлар илмий семинарда ўзларини илмий- тадқиқот ишларидаги мавзуларидан келиб чиқган ҳолда саволлар бериб жавоблар ва  қўшимча маьлумотларга ҳам эга бўлишди. Семинар очиқ мулоқот шаклида ўтди.
Учрашув якунида илмий семинарларни мунтазам равишда ўтказишга ҳамда идоралараро ҳамкорликни янада мустаҳкамлашга келишиб олинди.

Сотрудничество в сфере подготовки научных кадров
В рамках Меморандума о взаимопонимании между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, Высшей школой судей и Национальным центром по правам человека Республики Узбекистан организован научный семинар.
Межведомственное мероприятие организовано в смешанном формате (онлайн и офлайн), с учестием профессорско-преподавательского состава, докторантов, самостоятельных соискателей, а также слушателей магистратуры Академии Генеральной прокуратуры, Высшей школы судей и Национального центра по правам человека.
С докладом на тему: «Порядок осуществления научных исследований и требования к ним» выступил заместитель начальника Академии Генеральной прокуратуры, д.ю.н., проф. М.М. Мамасиддиков.
Семинар прошел в формате открытого диалога, участники семинара получили полноценные и практические ответы на все интересующие их вопросы.
По итогам встречи достигнута договоренность о проведении научных семинаров на системной основе и  дальнейшем укреплении межведомственного сотрудничества.